KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475129

nr 1747 5129

Rune Sigvard

(1907-1943), Sverige

Oljemålning, Sittand man vid vägkant. Signerad. Olja på duk, 68x77 cm, yttermått inklusive ram: 83x93 cm

Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

måndag 8 december 2025
kl 18:17:33

Rune Sigvard

Läs mer om Rune Sigvard